»
Перші “тестові” рами від команди ELEMENTS (титанова і алюмінієва)

Давно не було ніяких новин і ось відразу дві.
Команда ЕЛЕМЕНТС опановує нову нішу у велоспорті - це рамобудування.
Це довгий і складний процес, адже щоб виготовити раму потрібно набагато більше точного інструменту ніж для виготовлення скейт-парку.
Так що можем представити для маленького огляду першу дьортову раму зроблену за алюмінієвого сплаву 6082 і титанову раму.
Алюмінієва рама получилась 2,28 кг вагою, що на 80 грам важча за аналог раму Haro Thread Eight, яка послужила донором, а саме з неї було взято кареточний і рульовий стакани, та дропаути.
Геометрія рама власна розробка Романа Романюка, який катає в стилі Dirt Jumping з ~2003 року
Рама має наступну геометрію, але в майбутньому геометрія трохи зміниться, оскільки передній трикутник получився трохи закороткий.А ось так виглядає сама рама і велосипед зібраний на ній:
Ну і друга рама зроблена з титанових труб радянських запасів, тому використано декілька різних сплавів з тих розмірів що вдалося знайти (ПТ-7М, ПТ-1М, ОТ4, ВТ1-0)
Геометрія рами та сама, тільки мінімальний chain stay все-таки зробився ще коротшим і дорівнює 377 мм, кут рульового стакану 69 градусів.
Вага рами ~2 кг, це дещо завелика вага для такої рами, але це пояснюється тим, що товщина стінок трубок замість 0,9 мм складає 1-1,1 мм, а також такаа конструкція дропаутів, також відбилася на вазі.
Але з впевненістю можна сказати, що якщо не проявляться приховані  дефекти труб, то така рама по суті вважається "вічною".

Ну і декілька фото:
І ще що я можу сказати, дана рама здала перший маленький тест, на ній Роман виступав на змаганнях серії FMB World Tour в Перемишлі, Польща.